Asus Vivobook 14 A1404VA-VIPS751M [i7-1355U|RAM 8GB|SSD 512GB|Win11|OHS21+365|Blue]
SKU : A1404VA-VIPS751M
0 Sold
no reviews
Rp10.399.000
Quantity
Short Description
Intel® Core™ i7-1355U ( 12MB Cache, 1.7 GHz up to 5.0 GHz, 10 cores, 12 Threads ) Windows 11 Home Microsoft Office Home Student 2021 + Microsoft 365 Basic 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD RAM 8GB DDR4 on board Intel® UHD Graphics Display 14.0″ IPS FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, LED Backlit, 60Hz refresh rate, Anti-glare display, 45% NTSC color gamut FREE : Asus Backpack Garansi Resmi Asus Indonesia
Deskripsi Produk
Processor
Intel® Core i7-1355U ( 12MB Cache, 1.7 GHz up to 5.0 GHz, 10 cores, 12 Threads )
Operating System
Windows 11 Home Edition 64 Bit
Office
Microsoft Office Home & Student 2021 + Microsoft 365 Basic
RAM
8GB DDR4 Onboard
VGA
Intel UHD Graphics
Display
Display 14.0" Inch IPS FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, 250nits brightness, 45% NTSC color gamut